Neil Simon

Słoneczni chłopcy

Spektakl jubileuszowy Cezarego Żaka i Artura Barcisia
PREMIERA

5 września 2022 , Opera Krakowska

Neil Simon

Słoneczni chłopcy

komedia nostalgiczna
PREMIERA

5 września 2022 , Opera Krakowska

reżyseria

Marcin Hycnar

scenografia

Wojciech Stefaniak

kostiumy

Martyna Kander

WYSTĘPUJĄ
WYSTĘPUJĄ

Cezary Żak

Artur-Barcis

Artur Barciś

mk_003

Martyna Krzysztofik

Fabian-Kociecki

Fabian Kocięcki

mk_003

Martyna Krzysztofik

Fabian-Kociecki

Fabian Kocięcki

KUP BILET
O przedstawieniu

Cezary Żak i Artur Barciś ! Ten komediowy duet sprawdzał się wielokrotnie, zawsze gorąco oklaskiwany przez publiczność.

Tym razem zobaczymy ich w słodko-gorzkiej komedii o dwóch starych aktorach nie mogących znieść swego towarzystwa, a jednak na siebie skazanych;)

Popisowe role obu Aktorów zapewnią nam dwie godziny śmiechu i wzruszeń!

SŁONECZNI CHŁOPCY są spektaklem jubileuszowym Cezarego Żaka, który w 2021 roku obchodzi swoje 60. urodziny oraz Artura Barcisia, świętującego swoje 65. urodziny.

PRASA O PRZEDSTAWIENIU

Neil Simon napisał znakomity, i cóż – „życiowy” – tekst o: sile naszych przyzwyczajeń, o sensie i potrzebie rytuałów; o uzależnieniu od sceny; o złośliwie zmieniającym się świecie i o ludziach którzy tak szybko i niepostrzeżenie odchodzą, że trudno nadążyć za nekrologami co środę; o silnym pragnieniu tak trudno zrozumiałym dla młodszego otoczenia – świętego spokoju; o tym wreszcie – że czasem kogoś tak nie znosimy, że wprost nie możemy bez niego żyć. Tak jak nasi bohaterowie, schorowani, starzy aktorzy, niegdyś bardzo popularni, dziś zapomniani, mający szansę raz jeszcze pojawić się na scenie. I oto jesteśmy świadkami prób i nagrań. Czy pierwszy po latach wspólny występ facetów, którzy się wprost nie znoszą, ma w ogóle szansę się udać?

Rafał Turowski, www.rafalturow.ski

Sztuka wcale nie jest „samograjem” – znakomicie napisana, tym razem w nowym tłumaczeniu Bartosza Wierzbięty, sukces może przynieść tylko największym. Jej bohaterowie Al Lewis i Willie Clark, przez kilkadziesiąt lat czołowi komicy, a teraz skłóceni staruszkowie przechodzą ciężką próbę współpracy przy produkcji programu telewizyjnego. To okazja do ukazania ich niepoliczonych pretensji i wzajemnych złośliwości, ale także odsłonięcia utajonej bliskości dwóch starych aktorów. Barciś (Al) to ten spokojniejszy, podpierający się laseczką, pozorna ślamazara, Żak (Clark) to ten bardziej wybuchowy, trochę flejowaty abnegat, choć kto wie czy nie bardziej przeczulony nadwrażliwiec, ale rozsądzić, który z nich zapala lont do kolejnych starć nie sposób. Słodko-gorzka komedia w ich wykonaniu, nie tylko śmieszy, ale i – zwłaszcza w końcowych partiach spektaklu wzrusza.

www.aict.art.pl/2021/12/18/sloneczni-chlopcy