OCH-TEATR
Casa Valentina
Harvey Fierstein

Bardzo śmieszna komedia o potrzebie bycia sobą, tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.

11 marca 2019, Teatr im. J. Słowackiego
Autor:
Przekład:
Reżyseria:
Scenografia:
Kostiumy:

Harvey Fierstein
Kamila Jansen
Maciej Kowalewski
Arkadiusz Kośmider
Dorota Roqueplo

Autor: Harvey Fierstein
Przekład: Kamila Jansen
Reżyseria:  Maciej Kowalewski
Scenografia:  Arkadiusz Kośmider
Kostiumy:  Dorota Roqueplo

 
Obsada

Maria Seweryn, Cezary Żak,
Piotr Machalica, Rafał Mohr, Joanna Gleń
Piotr Borowski, Witold Dębicki
Maciej Kosmala, Mirosław Kropielnicki

KUP BILET
KUP BILET

Użytkownicy przeglądarki Safari (iPhone i  Apple) mogą zakupić bilety poprzez platformę
Panbilet.pl

O przedstawieniu

Chcecie zobaczyć śmietankę polskich aktorów ubranych w kobiece fatałaszki, a przy tym uśmiać się do rozpuku ? Jeśli odpowiedź  brzmi twierdząco, koniecznie wybierzcie się na spektakl „Casa Valentina”.

Jest rok 1962. Akcja toczy się w małym hotelu w górach Catskills w Stanach Zjednoczonych. Pensjonat Rity (Maria Seweryn) i George’a (Rafał Mohr) to na pozór zwykłe letnie siedlisko. W rzeczywistości to miejsce, do którego z całego kraju przyjeżdżają mężczyźni, którzy ubierają się jak kobiety. Ricie i George’owi (alias Valentina) udało się stworzyć warunki, w których przebrani mężczyźni – na co dzień stateczni ojcowie i mężowie – czują się bezpiecznie. Tu mogą poczuć się w zgodzie ze sobą i ze swoim kobiecym alter ego. Sielankę przerywa doniesienie na policję o niemoralnym prowadzeniu się. Goście pensjonatu postanawiają założyć oficjalna organizacje, ale wiąże się to z ujawnieniem ich tajemnicy. Czy każdy z nich jest na to gotowy? A co z uczuciami ich bliskich?

Dużo śmiechu, ale i temat poruszający ważne, społeczne problemy. To tekst o potrzebie bycia sobą, o sztucznych społecznych normach, tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.

W rolach głównych, poza wspomnianymi Marią Seweryn i Rafałem Mohrem, zobaczymy Cezarego Żaka, Piotra Borowskiego, Witolda Dębickiego, Macieja Kosmalę, Mirosława Kropelnickiego, Piotra Machalicę oraz Joannę Gleń. Piosenka „Lolipop” w ich wykonaniu była genialna. „Casa Valentina” to kawał dobrej komedii, ze świetną obsadą. Przez ponad dwie godziny dobry humor nie opuści nikogo.

Spektakl dla widzów od 12 roku życia