Dariusz Kordek jako Eugeniusz Bodo
BODO MUSICAL

Wyjątkowy musical i nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina i teatru okresu międzywojennego.

22 października 2018, Teatr Bagatela
Autorzy:
Reżyseria:
Choreografia:
Aranże:
Wizualizacje:
Danuta i Lech Kujawiński, Dariusz Taraszkiewicz
Dariusz Taraszkiewicz
Agnieszka Brańska

Bogdan Kierejsza, Mikołaj Majkusiak
Pani Pawlosky

Autorzy:

Danuta i Lech Kujawiński, Dariusz Taraszkiewicz
Reżyseria:  Dariusz Taraszkiewicz
Choreografia:  Agnieszka Brańska
Aranże:  Bogdan Kierejsza, Mikołaj Majkusiak
Wizualizacje:  Pani Pawlosky
Obsada

Dariusz Kordek –  jako Eugeniusz BODO

Agnieszka Darkowska, Natasza Leśniak

Justyna Ostach, Ania Matysiak

Mirosław Woźniak, Błażej Stencel

Dariusz Taraszkiewicz

KUP BILET
KUP BILET
O przedstawieniu

Wyjątkowy musical i nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina i teatru okresu międzywojennego. Spektakl ujęty w nietypową formę. Z jednej strony przenosimy się na estradę lat 20-tych i 30-tych, pełną piór, cekinów i zalotnych spojrzeń, a z drugiej mamy wrażenie, że oglądamy film z tamtych czasów, z całą paletą charakterystycznych gestów, słów i układów choreograficznych. Do tego swoistego uroku dodają współczesne projekcje multimedialne, stworzone specjalnie na potrzeby spektaklu. Na ekranie pojawiają się aktorzy, których kreacje aktorskie współgrają z postaciami na scenie, co daje efekt multiplikacji postaci. Ponadto widza czekają jeszcze dodatkowe efekty dźwiękowe i sztuczki magiczne, a w to wszystko wpleciona opowieść człowieka nie do końca spełnionego, niejasnego i trudnego do jednoznacznego określenia. Uwikłanego w czasy wojny i niejasną śmierć; będącego przez całe życie pod ogromnym wpływem matki i uzależnionego od sceny, oklasków i miłości tłumu.

Muzyka znana, ale na nowo zaaranżowana, a wszystkie utwory to niezapomniane “międzywojenne” szlagiery, które widzowie doskonale znają i mogą śpiewać wraz z Eugeniuszem Bodo (Już taki jestem zimny drań, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Sex appeal, Najcudowniejsze nóżki).

Barwne wizualizacje specjalnie na potrzeby spektaklu przygotowała Pani Pavlosky, artystka zajmująca się sztukami wizualnymi, wielokrotnie nagradzana w kraju i zagranicą.

Choreografia ułożona przez Agnieszkę Brańską artystkę na stałe współpracująca z Teatrem Roma i będąca głównym choreografem do serialu Bodo.
Efektowne kostiumy i ośmioro tancerzy na scenie.