Złodziej – komedia kryminalna E.Chappella

ŻAK LICHOTA KRÓLIKOWSKI DANCEWICZ KUNA

Reżyseria: Cezary Żak

Data: 18/09/2017 godz. 17:00

Miejsce: Teatr im. J.Słowackiego

Doskonale napisana komedia kryminalna Erica Chappella, ze znakomitymi rolami znanych i lubianych Aktorów !

„Złodziej” jest klasyczną komedią sensacyjną, zbudowaną według najlepszych wzorów dramaturgii tego gatunku, który pełne sukcesy święci od lat na bulwarowych – ale nie tylko takich – scenach zachodnich. Bo kryminał: pozostanie zawsze kryminałem i każde – takie czy inne -przestępstwo wnosi bardzo dużo życia na każdą scenę. Napisany jest zgrabnie i z zaskakującą pointą. Wartka akcja, wypełniona groteskowymi sytuacjami i angielskim poczuciem humoru, nie znuży. Każda postać w sztuce ma tutaj swoje pięć minut, które wzbudzają dla niej maksymalne zainteresowanie widowni. Każda ma zagwarantowane własne miejsce w kryminalnej intrydze.

Najmocniejszą stroną sztuki jest wartki, wciąż czymś zaskakujący dialog. Chappell na koniec zachował rozwiązanie przez nikogo nawet nie przeczuwane!

Akcja rozgrywa się za miastem w luksusowym domu Millsów. John (znakomity Jacek Braciak) i Barbara (temperamentna Izabela Kuna) właśnie wracają z przyjęcia z okazji 20. rocznicy ślubu wraz z najlepszymi przyjaciółmi -małżeństwem Farringtonów -Jenny (Renata Dancewicz) i Trevorem (Rafał Królikowski w roli typa staroświeckiego safanduły stworzył świetną postać; trochę zabawną, trochę nostalgiczną, zupełnie nieprzebojową). Jak się okazuje, podczas swej nieobecności w domu, Millsowie zostali okradzeni. Na gorącym uczynku zostaje przyłapany włamywacz o nazwisku Spriggs (Cezary Żak budzi rozbawienie na widowni). Telefon jest głuchy, nie można wezwać pomocy, a niebezpieczeństwo nadal „wisi” w powietrzu. Jakby wszystkiego było mało, na jaw zaczynają wychodzić fakty, które dla dobra wszystkich powinny zostać w ukryciu. Rozpoczyna się zabawa w kotka i myszkę. Mnożą się pytania. Co znajduje się w sejfie? Co kryje się w medalionie? Czy nie skradziono czegoś cenniejszego od pieniędzy i kosztowności?

Komentarze

Nasi partnerzy

Chcesz otrzymywać informację o nowych spektaklach?